Rozkład zajęć

 Ważny od 17 września 2018 r.

Poniedziałek 10:00 – 11:30  /  początkująca plus / Małgosia
17:00 – 18:30  / 
początkująca / Tadeusz
18:40 – 20:10  / średnio zaawansowana
/ Tadeusz
Wtorek 17:00 – 18:30 / początkująca / Tomek
18:40 – 20:10  /  
średnio zaawansowana / Tomek
Środa 17:30 – 19:00 / średnio zaawansowana / Małgosia
19:10 – 20:40 /
początkująca / Marysia
Czwartek 17:00 – 18:30 / początkująca plus/ Gosia
18:40 – 20:10 / średnio zaawansowana / Gosia
20:20 – 21:20 / kąpiel w gongach tybetańskich / Grzegorz
Piątek 17:30 – 19:00 / joga ashtanga / Tadeusz

 

Początkująca – przeznaczona jest dla osób rozpoczynających naukę jogi metodą Iyengara.

Początkująca plus – przeznaczona jest dla osób ćwiczących jogę regularnie od minimum  trzech miesięcy.

Średnio zaawansowana – przeznaczona jest dla osób ćwiczących jogę regularnie od minimum jednego roku.

Joga ashtanga – zajęcia są prowadzone w szybkim tempie z naciskiem na synchronizację ruchu z oddechem.  Przeznaczone dla osób praktykujących jogę od minimum trzech miesięcy.

 

Kontakt:

601 818 799 Małgorzata

509 700 183 Tomasz

693 057 819 Tadeusz

 

Akceptujemy karty: MultiSport Plus, FitProfit, FitSport, OKSystem.

Uczniowie, studenci, emeryci oraz renciści posiadają zniżkę w wysokości 10 zł. Uczniowie, studenci, emeryci, renciści oraz osoby bezrobotne zobowiązani są przy zakupie karnetu do okazanie dokumentu potwierdzającego ich status (legitymacja, zaświadczenie ,itp.). Upustów nie można łączyć.

Przed przystąpieniem do pierwszych zajęć każda osoba zobowiązana jest do przeczytanie i podpisanie regulaminu pracowni.

Jak Zacząć ?

Praktykę Jogi w Tarnowskim Centrum Jogi można rozpocząć w dowolnym dniu miesiąca. Na pierwsze zajęcia przyjdź ok. 15 minut wcześniej aby wybrać optymalny dla siebie karnet. Przynieś ze sobą wygodny strój do ćwiczenia – koszulkę, długie lub krótkie spodnie. Ćwiczymy boso. Szkoła dysponuje pełnym sprzętem niezbędnym do ćwiczenia: maty, paski, koce, kostki, itd., zatem nie ma potrzeby przynoszenia dodatkowych rzeczy. Wszystkie informacje dotyczące zajęć znajdziesz w grafiku.

Jak Ćwiczyć ?

Bardziej precyzyjne może będzie pytanie jak ćwiczyć aby osiągnąć to czego pragniemy. Większość osób trafiających na zajęcia ma przed sobą postawione konkretne zadania. Jedni chcą zrzucić zbędne kilogramy, inni wymodelować sylwetkę, a jeszcze inni usprawnić ciało, pozbyć się dolegliwości fizycznych. Są też i tacy, co prawda nieliczni, pragnący odnaleźć w ćwiczeniach spokój ducha i umysłu. Życie ze zrelaksowanym ciałem i umysłem jest naszym stanem naturalnym, wręcz prawem od urodzenia ale niestety zapomnianym. Terapia jogą, zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, jako naturalna metoda wymaga czasu. Podstawą procesu leczenia jest powtarzanie ćwiczeń w regularnych odstępach. Sprzyja to harmonii i skupieniu. Adept jogi pracujący nad ciałem w asanie wyrabia w sobie chcąc nie chcąc: zdolność do koncentracji, dobrą wytrzymałość, samodyscyplinę, staranność i dokładność. Pomału zmienia się sposób myślenia, tryb i styl życia oraz hierarchia wartości. Fundamentem i pierwszym krokiem w praktyce jogi jest dyscyplina etyczna. Bez niej joga byłaby czystą akrobatyką. Joga jest systemem scalającym; nie tylko ciało ma poprawnie funkcjonować do późnej starości ale też umysł. Tempo życia, liczne zmiany uważane są przez niektórych za drogę rozwoju. Następuje dewaluacja takich pojęć jak miłość, przyjaźń, wierność. Zatrzymaj się, bądź „tu i teraz”, nie krzywdź, pielęgnuj związki koleżeńskie, przyjacielskie, między kobietą i mężczyzną. Szukaj doskonalenia własnej osobowości poprzez spokój, stałość, uważną obserwację, poprzez kontakt z przyrodą i drugim człowiekiem. Pozwól sobie na relaks. Dobry relaks wyzwala duże zasoby energii. Każde działanie zaczyna się w umyśle. Zachowaj spokojny, pasywny umysł a rozluźnisz ciało. Rozluźnij mięśnie a doznasz spokoju umysłu. Jak ćwiczyć ? Ćwicz z zapałem, zaangażowaniem, bądź wolnym od lęku, bądź wyrozumiały dla siebie i dla innych.

Małgosia Lipska