O Centrum

Tarnowskie Centrum Jogi to jedyny ośrodek nauki i popularyzacji jogi w Tarnowie, który zajmuje się wyłącznie jogą, a zajęcia odbywają się przez sześć dni w tygodniu. Oferujemy Państwu doskonałe warunki do ćwiczenia jogi, a przez nią poznawania własnego ciała i pracy nad nim. Usytuowanie Centrum, jak wskazuje nazwa, w samym centrum miasta, wysoki standard sali do ćwiczeń, wraz z szatniami i zapleczem sanitarnym, wreszcie wykwalifikowani nauczyciele i rodzinna atmosfera sprawiają, że ćwiczenie jogi szybko staje się sposobem na odnalezienie własnego miejsca w czasach zindustrializowanego, pędzącego świata, gdzie coraz częściej zapominamy o tym co dla nas najważniejsze: zdrowie, szczęście i radość życia. Nasze Centrum to wprawdzie nowe miejsce na mapie Tarnowa, tworzone jednak przez środowisko nauczycieli i uczniów praktykujących z powodzeniem wspólnie przez kilka lat na terenie miasta. Stworzenie Centrum jest podsumowaniem i kulminacją tych doświadczeń. Inspiratorem tej wspaniałej inicjatywy jest doświadczony i dobrze znany w kraju nauczyciel jogi - Marek Migała.

Marek Migała

Założycielem Tarnowskiego Centrum Jogi jest Marek Migała, jogin z 14-letnią praktyką, założyciel Tarnowskiego Centrum Jogi, z wykształcenia rehabilitant. Pierwsze kroki w świecie jogi stawiał w Tarnowie pod okiem Krzysztofa Giemzy, pierwszego tarnowskiego nauczyciela. To on obudził w nim pasję do ćwiczenia, otworzył serce i umysł na mądrość płynącą z systematycznej praktyki jogi. Następnie w Krakowie spotkał Konrada Kocota, jednego z najwybitniejszych polskich nauczycieli. Konrad przekazał mu solidną praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat wykonywania asan i praktyki pranayamy. Wiedza przekazana przez Konrada stała się na tyle inspirująca, że postanowił spróbować swoich sił jako nauczyciel. Wziął udział w Kursie Nauczycielskim organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, gdzie zdobył stopień nauczycielski Introductory I, a rok później Introductory II. Równocześnie uczył jogi w Tarnowie. W miarę pozyskiwania coraz większej wiedzy płynącej z praktyki jogi, postanowił połączyć ją ze swoim doświadczeniem terapeutycznym. Początkowo próbował rozwiązać własne problemy zdrowotne z pomocą jogi. Gdy okazało się to skuteczną terapią wspomagającą leczenie, zwłaszcza schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu, wyspecjalizował się właśnie w terapeutycznym aspekcie jogi. Obecnie pracuje również w Warszawie, gdzie jego zajęcia cieszą się dużym powodzeniem. Prowadzi też warsztaty wakacyjne i weekendowe w całej Polsce, także w Tarnowie. Cały czas doskonali swoją wiedzę na temat jogi poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitych nauczycieli zarówno z Polski jak i z zagranicy. Również dokształca się nadal w ramach swojej pracy zawodowej, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach.

Nauczyciele

Tadeusz Nowak

Przygodę z jogą rozpocząłem w 2002 roku. W szkole Marka Migały, który jest moim mistrzem. Po trzech latach intensywnej nauki mój nauczyciel zaproponował mi asystowanie w zajęciach, które były przygotowawczą drogą do samodzielnego prowadzenia zajęć i nauczania osób początkujących. Pod kierunkiem Marka (uczestniczyłem też w zajęciach kursu nauczycielskiego Konrada Kocota) poznaje i uświadamiam sobie korzyści, które odczuwam na własnym organizmie. Ukończyłem też szkolenie w zakresie Pilates. Od kilku lat doświadczam jogi na sesjach w różnych szkołach i klubach zagranicznych. Od 2009 r. zafascynowałem się techniką jogi dynamicznej „astanga” której elementy wprowadzam w codzienną praktykę. Joga dla mnie to pasja, a jej regularna praktyka i nauczanie nieustannie daje mi wewnętrzna radość i satysfakcję.

Tomek Doroż

Magister wychowania fizycznego, dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Jogę praktykuje od 11 lat, naucza od 5. Po trzyletniej praktyce własnej trafił na zajęcia prowadzone przez Marka Migałę, który umocnił jego zapał do ćwiczeń jogi. Następnie uczestniczył w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Konrada Kocota, gdzie zdobywał solidną wiedzę na temat tego jak nauczać jogi. Obecnie regularnie pogłębia swoją wiedzę na warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli. „Dużo zawdzięczam jodze, chociaż wiem że jestem na początku drogi i jestem ogromnie wdzięczny za to, że mogę doświadczać i dzielić się tym wszystkim co joga daje.”

Małgosia Lipska

Moja „przygoda” z Jogą zaczęła się 6 lat temu. Jako osoba lubiąca aktywność fizyczną szukałam właściwej dla siebie formy ruchu. Trafiłam na zajęcia prowadzone przez Marka Migałę, który jest moim pierwszym nauczycielem. Zajęcia mi się bardzo spodobały, ponieważ nie przebiegały schematycznie a ciało pracowało na wszystkich płaszczyznach ruchu. Po trzech latach praktyki rozpoczęłam kurs nauczycielski wg metody B.K.S. Iyengara prowadzony przez Konrada Kocota. W 2007 roku uzyskałam stopień nauczycielski Introductory I. Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez Gabrielę Giubilaro, Sharata Arora- nauczycieli o światowej sławie. Kontynuuję naukę zmierzając do ciągłego poszerzania wiedzy. Jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalnościach: ćwiczenia psychofizyczne oraz kinezygerontoprofilaktyka. Jako osoba wysoko ceniąca indywidualność jestem krytyczna i szukam własnej ścieżki jogi. Mam pewność, że ćwicząc łatwiej będzie przejść przez kolejne etapy życia. Uważam również, że o zdrowie, sprawność fizyczną i spokój umysłu trzeba walczyć. Z jogą walka ta jest przyjemna.